top of page

Witajcie!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników minionych warsztatów w Warszawie.

Miło było spotkać starych i nowych przyjaciół,  ćwicząc wspólnie qigong. Mam nadzieję, że nasze spotkanie zainspirowało Was do dalszych treningów. Pierwsze spotkanie miało na celu przekazanie jak ważna jest prostota i łatwość wykonywania podstawowych ćwiczeń. W każdej dziedzinie, którą spotykamy na swojej drodze najważniejszą rzeczą jest wiedzapodstawowa.

 

Dom zbudowany na ubogiej glebie bez silnego fundamentu szybko może  się zawalić. To samo możemy zauważyć w filozofii Wschodu, medycynie chińskiej i wiedzy o medycznym qigong. Uzyskanie dobrych i prawidłowych rezultatów w praktyce medycznego Qigong  wymaga czasu i zrozumienia zasad funkcjonowania energii Qi zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz naszego organizmu.

 

20-21 kwietnia – ruchy qigong

Na kolejnym spotkaniu 20-go oraz 21-go kwietnia poświęcę czas na przedstawienie m.in. tematu związanego  z pracą wątroby w okresie wiosennym. Główną funkcją wątroby jest przechowywanie krwi i, jeśli to konieczne, wydawanie instrukcji dotyczących szybszego krążenia. Wątroba Reguluje ilość krwi krążącej w organizmie, wpływając tym samym na narządy organizmu. Ponieważ wątroba ma ogromny wpływ na krążenie krwi, wpływa również na psychikę. Osłabiona lub upośledzona czynność wątroby powoduje drażliwość i złość. Można również powiedzieć, że czynność wątroby kontroluje inne stany psychiczne, takie jak spontaniczność, impulsywność i ogólnie zdolność kontrolowania silnych emocji, takich jak złość. Zdolności tej można doświadczyć jako warunku niezbędnego do harmonijnego życia. Prawidłowo funkcjonująca wątroba wzmacnia i koryguje inne narządy Zang-fu, szczególnie śledzionę i żołądek. Kolejnym z głównych zadań wątroby jest wytwarzanie żółci we współpracy z pęcherzykiem żółciowym i magazynowanie jej w pęcherzyku żółciowym. Żółć transportowana jest do jelita cienkiego. Meridian wątroby współpracuje z merydianem pęcherzyka żółciowego.

Życzę wytrwałości i dużej satysfakcji w praktyce Qigong.

Pozdrawiam serdecznie. 

Mistrz Marcus wraz zespołem

bottom of page